A mai Orbán-beszéd után ismét aktuális lett ez a karikatúra
A miniszterelnök mai beszéde - melyben Dózsa Lászlót együtt emlegette többek közt Mansfeld Péterrel vagy Maléter Pállal - után újra eszünkbe jutott Gróf Balázs áprilisi munkája. Mutatjuk.
A miniszterelnök mai beszéde - melyben Dózsa Lászlót együtt emlegette többek közt Mansfeld Péterrel vagy Maléter Pállal - után újra eszünkbe jutott Gróf Balázs áprilisi munkája. Mutatjuk.
Horváth Miklós szerint egyáltalán nem igaz, amit Schmidt Mária az ő távozásáról állított, és az Origón is valótlanságokat írtak róla.
Az 56-os Intézet ma a Széchényi-könyvtár alá tartozik: az állítólag Dózsa Lászlót ábrázoló emlékévplakát ügyében is a könyvtár sajtóosztálya lett volna illetékes, nem Rainer M. János vagy Eörsi László. Meg is kapták az írásbeli figyelmeztetést, két másik kollégájukkal együtt.
Nagyon eredeti Vidnyánszkytól, hogy Dózsa személyével rávilágít emlékezetünk zavarosságára.
Felkapták az interneten a 1956-os plakáton feltehetően tévesen megnevezett Dózsa László ügyét, és ahogy szokták, jól ki is csavarták a kínos történetet.
Meg is érkezett Schmidt Mária válasza Pruck Erika nyílt levelére, amelyben bocsánatkérésre szólítja fel az '56-os emlékév kormánybiztosát, amiért köztörvényes bűnözőnek titulálta édesapját. Hát nem kért bocsánatot.
Kikerestük azt a harmincnégy évvel ezelőtti interjút, amely alapján Schmidt Mária köztörvényes bűnözőként, a kádári propaganda eszközeként írta le Pruck Pált, aki rokonai szerint a városban látható 1956-os plakátok szereplője. A régi cikket beágyaztuk, el is olvashatja.
Schmidt Mária szerint azért van nekik igazuk az '56-os plakátbotrányban, mert Dózsa László hős volt, aki saját magát azonosította be a fotón, Pruck Pál pedig egy köztörvényes bűnöző, aki kádárista propagandaműsorokban szerepelt. Schmidt szerint hiába írta oda a Life fotósa Pruck Pál nevét a fotó mellé, az csak az ellenség megtévesztésére szolgált.